hír
Két magyar film, a tavaly bemutatott Kilakoltatás és a hazai premier előtt álló Háromezer számozott darab is részt vesz a 21. Pune Nemzetközi…
továbbmagazin
A legjobb alakítások és filmek után az évet ismét a legemlékezetesebb pillanatokkal zárjuk, szilveszteri válogatásunkkal búcsúzunk 2022-től. Minden…
továbbhír
Október 5. és 9. között Erdély 19 településén, összesen 26 helyszínen szervezik meg az idén a 22. Filmtettfeszt Erdélyi Magyar Filmszemlét, amelyen…
továbbmagazin
Szeptemberben visszatérhetünk Középföldére, és ismét elmerülhetünk Tolkien univerzumában, Fazekas Máté dramedyje a magyar bürokrácia abszurditásával…
továbbhír
Fiatal elsőfilmes rendezők mellett Enyedi Ildikó három filmje is szerepel a Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál (TIFF) szeptember elején zajló…
továbbhír
A Balatonszemesen megrendezett fesztiválon díjazott lett többek között Herendi Gábor Toxikomája, Kőrösi Máté Dívák című dokumentumfilmje, és a…
továbbhír
Fazekas Máté Bence Kilakoltatás című filmje két díjat nyert a szicíliai KinEst Fest-en
továbbhír
Augusztus 18. és 21. között rendezik meg a 13. Bujtor István Filmfesztivált Balatonszemesen, ahol a közönség nyolcvan filmet láthat, és az…
továbbhír
Hat magyar filmet láthat a közönség az idei palicsi filmfesztivál Új magyar filmek című válogatásában, és további kettőt egy-egy versenykategóriában.
továbbhír
A Kilakoltatás és a Lélekpark a portói filmfesztiválon, a Korai menyegző a párizsi ÉCU filmfesztiválon nyert díjat a hétvégén.
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié